Відтепер дачним будинкам можна змінити статус

Президент підписав Закон No1673-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо переведення садових і дачних будинків у жилі будинки та реєстрації в них місця проживання». Зауважимо, відповідно до цього Закону, громадяни мають право на переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у житлові будинки в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України...

Рішення про переведення приймається відповідними органами місцевого самоврядування.

Також Законом визначено, що місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.

Тимчасово, до проведення реформи адміністративно-територіального устрою, дачні поселення та садівницькі товариства у приміських зонах обліковуються за тими населеними пунктами, з якими вони зв’язані адміністративно або територіально.

Нагадаємо, парламентарії схвалили відповідний законопроект 2 вересня 2014 року.

Як узаконити самовільне будівництво?

Щоб узаконити споруджений будинок або дачу, чинне законодавство без урахування перспективних підзаконних норм, які ще потрібно розробити, наказує виконати наступні дії:

1. Отримати в місцевій ДАБК будівельний паспорт на забудову земельної ділянки – для будинків до 300 кв. м і не вище двох поверхів, не рахуючи мансарди.

Для будинків площею понад 300 кв. м або в три поверхи і вище – містобудівні обмеження на забудову і проект будівництва будинку.

2. Подати у ДАБК повідомлення про початок будівельних робіт. Обов’язково простежити, щоб повідомленню був наданий 13-значний номер (дві буквий 11 цифр).

3. Провести технічну інвентаризацію спорудженого будинку (заміри).

4. Подати у ДАБК і зареєструвати декларацію введення в експлуатацію об’єкта нерухомості.

5. Надати спорудженому будинку поштову адресу. Адреси надають як житловим будинкам, так і дачним.

6. Оформити і сплатити до місцевого бюджету пайовий внесок на розвиток інфраструктури (тільки для будинків площею понад 300 кв. м).

7. Отримати в місцевій державній реєстраційній службі свідоцтво про право власності на будинок і господарські будівлі, якщо вони є.


Вступити в Партiю Пенсiонерiв України

Членом партії Партії Пенсіонерів України може бути лише громадянин України, який відповідно до Конституції України має право голосу на виборах і який визнає програмні документи партії, виконує вимоги Статуту та бере участь у діяльності однієї з партійних організацій. Якщо Ви бажаєте вступити до лав нашої партії, то необхідно: Ознайомитися зі Статутом та програмними документами партії. Надати особисту письмову заяву про бажання стати членом партії до громадської приймальні найближчої партійної організації. Рішення про прийом до партії приймає будь-який статутний орган.Вкажіть своє ім’я, електронну пошту або\та номер телефона для зв’язку з Вами