Двотижневий візит лідера Партії Пенсіонерів України до Грузії

Нещодавно повернувся з Грузії , де побував з двотижневим візитом разом українською делегацією з Житомирщини – батьківщини Лесі Українки. Новоград-Волинський є побратимом міста Хашурі, неподалік якого свої останні роки провела геніальна Леся Українка.
Й досі вражений гостинністю, прагненням розвитку економічної незалежності, повагою до традицій, до сімейних цінностей і людей старшого віку грузинського народу. Нам є чому повчитися в нього. Грузія сьогодні активно розвиває туризм. Переконався у цьому, відвідавши Ахалцихську фортецю – найбільшу фортецю країни (займає десь 6-7 гектарів площі). Якісно і за дорого відреставровану в 2011-му році державним коштом й розрекламовану на міжнародному рівні зусиллями Президента Саакашвілі. Причому практично з кількох каменів стін та сходів величної споруди, що збереглися на той час. 
Відтепер цей неймовірний історичний комплекс цікавить тисячі туристів, за рахунок чого отримали розвиток місцевої інфраструктури і роботу, стабільний дохід мешканці навколишнього регіону. Зведений у 12 столітті грузинський форпост, у 16 – му був захоплений турками-сельджуками, а у 19-му, в результаті війни, став здобиччю другої імперії – російської і зазнав занепаду. Тим не менше місто Ахалцик зберегло християнську толерантність до всіх народів, які у ньому оселилися за ці століття, включаючи і турків, і армян і євреїв. Усе це відобразилося і на культурних традиціях краю. Назва фортеці Рабат арабською означає «монастир-укріплення». 
Внутрішні будівлі фортеці були відреставровані або зведені наново протягом одного року у турецькому стилі. Мечеть, сад-лабиринт, витончені альтанки й система басейнів справляють неабияке враження, ніби побував у казковому середньовічному палаці турецького султана. Та історичні артефакти, що старанно зберігаються у музеї, й неймовірні краєвиди на гори, що відкриваються зі стін фортеці стверджують, що ви таки у гостинній Грузії. Усе це варто побачити на власні очі!
Кому цікаво, підкажу - вхід до верхньої історичної частини фортеці коштує всього 6 ларі, а у нижній є усе потрібне туристу – кафе, магазин сувенірів та вина, готель, інформаційний центр. До фортеці, яка розташована за 200 км від Тбілісі, ведуть якісно відремонтовані, сучасні дороги. Ближче сюди дістатися із Боржомі. Поки що подивіться фото. І чекайте на наступну розповідь - враження від неймовірної Вардзії – печерного міста-монастиря і грузинського виноробства, без якого важко уявити справжню Грузію!

З повагою, голова ППУ                                                        Микола Кукуріка

Детальніше ...

Грузинська мрія

Днями мені пощастило на власні очі побачити як втілюється Грузинська мрія. Разом із делегацією з української Житомирщини побував у центральній Грузії – муніципалітеті Хашурі. Місто Хашурі невеличке, - усього до тридцяти тисяч мешканців. Але навколо нього об’єднані іще 12 сільських та селищних рад, по-грузинськи – сакребулло. А отже і муніципалітет опікується життям понад 60-ти тисячної місцевої громади. Поспілкувався із мером Хашурі Георгі Гуруспашвили, якого минулого року було вдруге обрано головою громади, адже люди побачили реальні зміни на краще.
Місто живе розвитком підприємств місцевої промисловості та туризму, адже тут є й історичні місця, й пам’ятки архітектури, й чудові краєвиди, а ще цілюще повітря. Хашурі також відоме своїми майстрами з виготовлення гамаків та садових гойдалок. Вздовж траси, яка з’єднує Батумі й Тбілісі, можна побачити численні , виставлені на продаж, різнобарвні гамаки. Усі податки й місцеві збори йдуть на поліпшення соціальної інфраструктури муніципалітету й благоустрій доріг. 
Успіхи розвитку економіки й місцевого самоврядування тут очевидні й справляють враження! Днями мер відкривав у Хашурі новий сучасний дошкільний заклад. В амбулаторіях сусідніх сіл за спеціальною програмою провели обстеження населення лікарі різного профілю. А у місцевій спортивній школі діти можуть займатися вже 12-ма видами спорту. І нікуди без культури – якраз зараз місто приймає фестиваль «Золота осінь», тут і українські артисти можуть показати свої таланти.
Представившись меру, я наголосив що особливо цікавлюся питаннями соціального захисту пенсіонерів, й запитав: чи вистачає людям на життя грузинської пенсії? Георгі Гуруспашвілі, хоч і дуже привітна людина, на цьому питанні знітився, - виявляється невеликі пенсії і у всіх однакові, окрім поліцейських і учасників війни, й багато людей змушені звертатися до муніципалітету по допомогу… Хоча мер, звичайно, не може вплинути на збільшення пенсії, та на місці саме йому доводиться розв’язувати питання допомоги пенсіонерам на лікування, відшкодування вартості проїзду тощо. І ці болючі питання притаманні як Україні, так і Грузії. Нам було що обговорити.
На зустрічі з мером Хашурі я побував разом із головою Житомирської обласної організації ППУ Володимиром Герусом, який сам мешкає на батьківщині Лесі Українки, - у Новоград-Волинському. У грузинському містечку Сурамі, що поблизу Хашурі видатна українська письменниця провела свої останні роки життя. Тут її пам’ятають, - більше ніж півстоліття працював дім-музей Лесі Українки, який нині зачинено з-за ветхого стану приміщення. Пошук можливостей щодо реконструкції українського музею також стали темою нашого спілкування із Георгі Гуруспашвілі. Грузія надихає боротися й рухатися далі, попри усі негаразди!

З повагою, голова ППУ                                                        Микола Кукуріка

Детальніше ...

Дорогі наші ветерани, люди старшого віку!

1 жовтня ми засвідчуємо глибоку повагу  суспільства до старших поколінь громадян, які зберегли для нас кращі національні традиції, навчили долати труднощі, берегти віру і любов, брати на себе відповідальність за майбутнє своєї країни.

З нагоди сьогоднішнього свята прийміть щирі вітання і глибоку вдячність за все, що зроблено вами заради дітей і онуків. Ваш ратний і трудовий подвиг, досвід і мудрість  стають прикладом  сповненого змістом життя для сучасної молоді!

Бажаємо вам міцного здоров’я, довголіття, достатку, комфортного життя, сповненого турботою й повагою близьких людей та держави, нових вражень і приємних подій!

З свого боку Партія Пенсіонерів України обіцяє продовжувати й посилювати  боротьбу за права літніх людей, захист найбідніших і допомогу знедоленим. Разом ми збудуємо краще майбутнє!

З повагою, голова ППУ                                                        Микола Кукуріка

Детальніше ...

Запрошуємо вас 1 жовтня взяти участь у концертно-розважальній програмі присвяченій Дню людей похилого віку

Дорогі наші ветерани та пенсіонери – члени Партії Пенсіонерів України!

Запрошуємо вас  1 жовтня взяти участь у концертно-розважальній програмі, присвяченій

Дню людей похилого віку. На вас чекають:  виступи ансамблю «Однополчани»,  виконавців - лауреатів  «Х-фактору», групи «Елвіс» та інших.

Пригощатиме Роганський  м’ясокомбінат. Обіцяємо й інші сюрпризи від наших партнерів!

Захід відбудеться за адресою:

 м. Харків, вул. Полтавський шлях 184, (зупинка метро «Холодна гора»), Будинок офіцерів.

 Початок: о 16.00

Разом змінимо життя людей на краще!

Детальніше ...

Що може бути спільного у Партіїї Пенсіонерів України і «Батьківщини»?

 

Що може бути спільного у Партіїї Пенсіонерів і «Батьківщини»? Питання, пов’язані із соціальною сферою, адже сьогодні вкрай необхідно полегшити життя людей похилого віку, пенсіонерів, відкинутих  діючою українською владою за межу зубожіння.

У Полтаві міркуємо про це із багаторічним лідером місцевої «Батьківщини», депутатом міської ради, головою потужної депутатської комісії з питань містобудування, архітектури, інвестицій, транспорту, підприємництва й розвитку міста Олегом Бєлоножко.

Олег Вячеславович добре знає проблеми літніх городян, адже за фахом є лікарем, очолює відомий медичний центр. До нього на прийом, як до депутата завжди вишикується черга городян, серед яких чимало пенсіонерів, що сподіваються знайти справедливий захист й матеріальну допомогу в розв’язанні нагальних життєвих проблем.

 І тут наші політичні інтереси співпадають – людям, безперечно, потрібно допомогати в умовах, коли людське життя знецінюється, а матерільні речі непомірно дорожчають!

Детальніше ...

Зустріч і змістовна розмова з а 37-річним Олександром Шамотою, депутатом Полтавської міськради

Іще одна зустріч і змістовна розмова. Ми з різних партій, - я очолюю Партію Пенсіонерів України, а 37-річний Олександр Шамота, депутат Полтавської міськради, є членом Партії простих людей Сергія Капліна. Нагадаю, у Полтаві вирують політичні пристрасті – міськрада залишилися без голови, а мер без двох заступників. Але міські проблеми все одно потребують вирішення. Обговорюємо з Олександром Шамотою як повернути пільговий проїзд для пенсіонерів у міському транспорті, адже сьогоднішні тарифи їм не по кишені, а місцевій владі не до монетизації пільг.

Детальніше ...
Підписатися на цей канал RSS

Вступити в Партiю Пенсiонерiв України

Членом партії Партії Пенсіонерів України може бути лише громадянин України, який відповідно до Конституції України має право голосу на виборах і який визнає програмні документи партії, виконує вимоги Статуту та бере участь у діяльності однієї з партійних організацій. Якщо Ви бажаєте вступити до лав нашої партії, то необхідно: Ознайомитися зі Статутом та програмними документами партії. Надати особисту письмову заяву про бажання стати членом партії до громадської приймальні найближчої партійної організації. Рішення про прийом до партії приймає будь-який статутний орган.Вкажіть своє ім’я, електронну пошту або\та номер телефона для зв’язку з Вами