Не віддамо землю олігархам та іноземним багатіям!

Не можу залишатися осторонь і не висловити позицію Партії Пенсіонерів України щодо болючого для українців питання, ініційованого новообраною владою, - зняття мораторію на продаж українських земель сільськогосподарського призначення. Продаж розпочнеться з наступної осені, а недосконалий закон про це затвердять вже зараз. Маємо завадити!

У законі все наче гладко, а люди протестують

Нещодавно в 15-ти регіонах України, в тому числі на моїй рідній Харківщині, відбулися масштабні протести людей, навіть із перекриттям руху на великих автотрасах. Українці виступали проти продажу земель іноземцям. Я особисто також проти цього можливого сценарію втрати нами найціннішого – багатої української землі, яка зрештою може призвести і до втрати державності!

Втім, Кабмін таки підтримав й вже вніс на розгляд Верховної Ради свій законопроект №2178 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». З приводу чого третього жовтня під стінами Парламенту знову відбулася потужна акція протесту. Хоч у Верховній Раді зареєстровано й два альтернативні законопроекти, та марно сподіватися, що їх підтримає монобільшість «Слуги народу».

Щодо урядового законопроекту, то у його тексті не міститься прямої заяви щодо вільного продажу землі іноземним громадянам. Навпаки, декларується пропозиція дозволити купівлю землі громадянам України, юридичним особам, територіальним громадам й державі. Пріоритетне право купівлі землі хочуть надати діючим орендарям, українцям з правом постійного користування ділянками державної і комунальної власності. На що їм навіть нададуть розстрочку з виплатою до 5 років.

Стверджується, що іноземці зможуть отримати землю у власність лише в порядку наслідування за законом. При цьому вони будуть зобов’язані її продати протягом року з моменту набуття права власності.

Така дешева, що іноземці можуть скупити цілі області

Але ж українська законодавча база така недосконала і має стільки шпарин, щоб багаті й можновладні могли повернути закон на свою користь, наче дишло! У цьому весь сенс небезпеки! Адже, мораторій на продаж земель діє з 2002 року. Та протягом цього довгого часу вже третина земель тишком-нишком змінила своїх власників. І це не єдина проблема.

Славнозвісний Держгеокадастр недосконалий й не володіє всією повнотою інформації щодо наявності вільних ділянок землі та переліку її попередніх власників. Проте приховує корупційну складову – за гроші там можна отримати певні довідки. Усе це потребує рішучих перевірок, притягнень винних чиновників та законодавчих змін.

Крім того, залишається неврегульованим питання права кожного громадянина України раз за життя на безкоштовне отримання земельної ділянки розміром до двох гектарів для ведення господарства або кількох соток для будівництва. Вільних земель, за твердженням Держгеокадастру та більшості виконкомів місцевої влади, на всіх все одно не вистачить. Так що зараз можна навіть не поспішати ставати у чергу й готувати запити. Ви ж знаєте, що в існуючий системі далеко не всім учасникам бойових дій можуть надати землю, хоча вони за неї кров пролили! Пропонують у багатьох випадках грошову компенсацію, за прикладом столичної влади.

На цьому корумпованому тлі, грошовиті іноземці – приховані кінцеві бенефіціари українських фірм-юридичних осіб, зазвичай матимуть преференції. Для них земля знайдеться! А нині, приміром, бізнесмени арабських країн настільки багаті, що можуть собі дозволити скупити сільськогосподарські землі одразу кількох чи усіх областей нашої країни. Отже, можемо стати заручниками іноземних монополістів.

Цьому сприяє іще одна вітчизняна законодавчо нерозв’язана проблема – низька вартість оренди й у перспективі вартість землі в Україні. В Європі найнижча вартість одного гектару землі у Румунії – близько 2 тисяч євро, найвища у Нідерландах – майже 68 тисяч євро.

В Україні ж хоч ринку нема, та існує нормативна оцінка земель. Так, за даними Держгеокадастру станом на 1 січня 2019 року нормативна грошова оцінка 1 га землі в розрізі регіонів країни становила від 21,4 тис. грн (близько 60 євро) в Житомирській області до 33,6 тис. грн. (близько 1 тисячі євро) в Черкаській області. Невже і продаватимуть українську родючу годувальницю за такими цінами???

Зустрічав у пресі думки всіляких експертів, що мовляв: от якби сільськогосподарські землі вздовж кордону з Росією були викуплені іноземцями – представниками країн НАТО, то і агресор би до нас не поліз – сто разів би подумав, яку військову відповідь отримав би натомість. Вважаю це безглуздям чи політичним шантажем, адже українська держава вже довела, що, попри все, в змозі себе захистити й власними силами! Уявіть, а якщо б землю викупили китайські інвестори?

Чи продавати землю, має вирішувати громада

Запитань нині значно більше, ніж відповідей. І не думаю, що ситуацію прояснить ліквідація Міністерства аграрної політики та продовольства України й скорочення фахівців, які у цих питаннях все ж таки фахово розбиралися, відслідковували й оцінювали, передусім, важливі економічні процеси, а не політичні!

Минулого літа на виборах я дуже багато спілкувався з мешканцями Харківщини, - об’їхав десятки сіл п’яти районів області. Й усюди люди задавали одні й ті самі питання: перше – як літнім людям виживати на мізерні пенсії, друге - що буде із землею?

Представники новостворених ОТГ висловлювали слушну думку – місцевим громадам потрібно надати право самостійно, приміром на референдумі, вирішувати - продавати чи ні землі, які належать до її меж. Причому дозволити продавати не всю землю, а до 35% земель сільськогосподарського призначення, щоб залучити нового інвестора. Адже у більшості випадків громади в районах гуртуються навколо єдиного великого сільгосппідприємства, яке і роботу дає і сплачує податки до місцевого бюджету. І в разі занепаду цього підприємства може зупинитися життя усього регіону.

Вважаю, українські законодавці, починаючи розгляд надважливого питання відкриття ринку землі, мають спершу усунути усі суттєві недоліки, які дозволяють використовувати тіньові земельні схеми. Та, взявши на себе місію слуг народу, прислухатись до думки саме свого народу - до тих, хто живе на землі, її обробляє і є носієм глибоких національних традицій поваги до землі-годувальниці!

Микола Кукуріка, голова ППУ

Детальніше ...

Вітання із Міжнародним днем людей похилого віку та Днем ветерана!

Шановні друзі!

 Сердечно вітаю із Міжнародним днем людей похилого віку та Днем ветерана! Сьогоднішній день є символом єдності  поколінь, чудовою можливістю сказати теплі слова подяки батькам, ветеранам війни і праці, пенсіонерам і  всім літнім людям, за їхній внесок у розвиток країни, за багаторічну самовіддану працю, доброту і мудрість. 

 Люди старшого покоління – джерело народної мудрості, їх  життєвий досвід, невичерпна енергія, оптимізм та активна громадянська позиція мають стати взірцем для підростаючого покоління. У цей святковий день прийміть щирі вітання і глибоку вдячність за все, що зроблено вами, дорогі ветерани, заради нашого майбутнього!

 Бажаю Вам найголовнішого – здоров’я, щастя і благополуччя, безхмарного неба, сил та наснаги для подальших звершень. Нехай всі проблеми та незгоди обходять стороною, а добро, що ви робите, повертається сторицею!

З свого боку, ми – Партія Пенсіонерів України, яка захищає інтереси саме ветеранів, пенсіонерів, літніх людей, зробимо усе можливе, щоб держава виконувала свої конституційні зобов’язання перед вами, й українські пенсіонери нарешті побачили заслужений європейський рівень життя!

З повагою, голова ППУ                                                                 Микола Кукуріка

Детальніше ...

Відміна комуналки для тих, кому за 70. Чи спрацює нова пільга?

Не так давно Президент України Володимир Зеленський зробив гучну заяву про те, що деякі категорії українців можуть бути звільнені від оплати комунальних послуг. Зокрема, які мають великий трудовий стаж, низький дохід і вік від 70 років. Президент поставив завдання профільному міністру розробити дієву формулу цього нового можливого соціального стандарту в сфері ЖКГ.

Голова ППУ Микола Кукуріка зазначає, що Партія Пенсіонерів України сьогодні отримує чимало звернень з усіх куточків країни від своїх прихильників з проханням роз’яснити  що означатиме «відміна комуналки для тих, кому за 70», коли і як це працюватиме?  Ми уважно стежимо за дискусією з цього важливого питання. Й переконані, що для 4,5 мільйонів українців, яким сьогодні вже за 70 років, цей крок влади став би справжнім полегшенням життя!

Проте ще зарано говорити про результати. Експерти й радники провладної партії «Слуга Народу» переконують, що така соціальна норма може дати поштовх до різних спекуляцій, тому пропонують ретельний відбір тих, хто зможе нею скористатися. Так, вочевидь, відсіють тих літніх пенсіонерів, які отримують пенсію вищу за мінімальну. Та тих, в кого хоч і міні малка, але проживають із забезпеченими родичами, і під категорію малозабезпечених не підпадають.

Крім того, вони вказують на можливі зловживання цим правом не платити за комуналку, як це було виявлено серед отримувачів субсидії, які здають квартири  в оренду і як бонус вказують наявність субсидії на оплату ЖКП. Експерти наголошують, не варто забувати, що переважна більшість житла українців знаходиться у приватній власності. Тому за законодавством, незважаючи на статки, обов’язок утримання житла лежить на його власнику. А держава може лише певним чином у певних обставинах надати людині соціальну допомогу. Тому нова пільга може поширюватися лише на соціальні норми споживання комунальних послуг, все що понад норму – має оплачуватися.

Голова ППУ Микола Кукуріка наголошує:

- Деякі літні люди, одержуючі мінімальну пенсію, в опалювальний сезон віддають всю цю пенсію на оплату комунальних послуг. І якщо жителі сіл можуть якось виживати за рахунок свого городу, то для мешканців міст пенсія розміром 2000 гривень –  катастрофа! Тому, перш за все зараз влада має турбуватися про збільшення соціальних стандартів, від яких залежить розмір пенсій і зарплат. Наші люди вже надто довго потерпають від зубожіння, тому передчасно йдуть з цього життя! Субсидія, у її сучасній формі, поки значно не полегшила життя переважної більшості малозабезпечених літніх пенсіонерів, - надто багато умов поставлено для її отримання. Потрібно щоб запропоноване звільнення від сплати за комуналку тих, кому за 70, спрацювало ефективно й дало можливість українським пенсіонерам жити довше і якісніше!

Детальніше ...

Щоб подолати бідність, реальні соціальні стандарти потрібно підвищувати вдвічі вже у 2020-му!

Сьогодні у суспільстві жваво обговорюється  проект державного бюджету України на 2020 рік. У тому документі, що новий Уряд  Олексі я Гончарука представляє на розгляд оновленої Верховної Ради містяться цифри щодо збільшення розміру соціальних стандартів, які незначно відрізняються від пропонованих попереднім Урядом Володимира Гройсмана.

Хочемо звернути увагу суспільства, що хоч чиновники нової влади голосно  визнають, що на 2 тисячі гривень пенсії прожити в нашій країні неможливо. Та реально пропонують ті самі поступові збільшення соціальних виплат на розмір «вартості чашки кави» - від 60 до 150 гривень. Ці подачки які аж ніяк не поліпшать якість життя, зокрема, пенсіонерів, які давно існують за межею  бідності, адже вони не компенсують ні зростання цін на харчі й ліки, тарифи, ні величезної  інфляції.

Ми, як партія, яка багато років захищає інтереси пенсіонерів України, хочемо підтримати пропозицію депутатів Верховної Ради, яка прозвучала на засіданні Парламенту 10 вересня, щодо переходу до реальних соціальних стандартів вже з 2020 року!

Тобто, підвищити існуючий прожитковий мінімум з 1936 до актуального й реально прорахованого у 4378 гривень. Для тих, хто втратив працездатність він має підвищитися з 1564 до 3229 гривень. Також, більше ніж у два разі має зрости прожитковий мінімум для дітей до 6 й до 18-ти років. Лише так, в залежності від встановленого справжнього прожиткового  мінімуму, зможуть реально зрости  соціальні виплати!

Щодо того  - де брати гроші для такого потужного зростання? На нашу думку, передусім, покласти край корупції у бюджетній сфері. Перейти до наповнення  Пенсійного фонду не з поточного бюджету, а за статтями від користування надрами, від видобутку нафто, тощо. Як це, зокрема, працює у найбільшому Пенсійному фонді Європи, - норвезькому.

Детальніше ...

Вітання З Днем Незалежності України!!!

День Незалежності є особливим святом для кожного українця. Адже сьогодні в нас є привід згадати усіх тих, хто працював і працює на благо нашої держави, не шкодуючи сил та життя, та подякувати їм!
Любити Україну повсякчас, не зважаючи на складні умови, та вірити у її краще майбутнє, - ось наш священний обов’язок. Не чекати, що хтось інший візьме на себе відповідальність та подарує українцям щасливе майбутнє, а самостійно ставати до справи, діяти та не спинятися, - так переможемо! 
Зі святом, друзі, і до роботи!

З повагою, голова Партії Пенсіонерів України                                  Микола Кукуріка

 
 
 
 
 
Детальніше ...

З Днем міста Харкова!!!

23 серпня по праву вважається Днем нового народження нашого міста, адже саме в цей день у 1943-му році Харків було звільнено від фашистських окупантів! Хоча Харків засновано давно, - ще у 1654-му році…
За роки свого існування наше місто перетворилося з маленької козацької слободи на великий обласний центр, міцний науковий, освітній, культурний та промисловий осередок нашої держави, і невипадково стало першою столицею України!
Харків це місто, де щиро турбуються про ветеранів, дбають про розвиток і комфортне життя дітей та молоді. Я часто відвідую інші міста країни, але завжди радий повернутися додому! Адже пишаюся своїм рідним містом та його людьми, вірю у його світле майбутнє, роблю усе залежне від мене, щоб Харків і Харківщина процвітали сьогодні.
Зі святом, мій рідний Харків! Зичу усім землякам та гостям міста миру, наснаги, благополуччя і натхнення для нових перемог!

З повагою, голова Партії Пенсіонерів України                                  Микола Кукуріка

Детальніше ...
Підписатися на цей канал RSS

Вступити в Партiю Пенсiонерiв України

Членом партії Партії Пенсіонерів України може бути лише громадянин України, який відповідно до Конституції України має право голосу на виборах і який визнає програмні документи партії, виконує вимоги Статуту та бере участь у діяльності однієї з партійних організацій. Якщо Ви бажаєте вступити до лав нашої партії, то необхідно: Ознайомитися зі Статутом та програмними документами партії. Надати особисту письмову заяву про бажання стати членом партії до громадської приймальні найближчої партійної організації. Рішення про прийом до партії приймає будь-який статутний орган.Вкажіть своє ім’я, електронну пошту або\та номер телефона для зв’язку з Вами