У Києві пройшов парад життєлюбів

Напередодні Міжнародного дня людей похилого віку на столичному Подолі парадом пройшли кілька сотень пенсіонерів. Їм за 60 і вони вийшли на вулицю, щоб показати, що з виходом на пенсію життя не закінчується.

На парад вийшли "життєлюб" різних професій, різного віку і соціальних статусів.

В руках пенсіонери тримали сірі прямокутники. А проходячи під символічною аркою, бабусі і дідусі перевертали їх жовтою стороною догори. Так вони показували, що при бажанні сірі будні легко перетворити в сонячні. Скажімо, знайшовши собі нове заняття чи хобі.

В кінці параду був квест "Вижити на мінімалку", в рамках якого кожен зміг спробувати прожити місяць на мінімальну пенсію.

Детальніше ...

Хочу і можу: харківським пенсіонерам організували фестиваль

Для літніх людей приготували активні розваги та пізнавальні програми.

53-річна Олена згадує: мріяла потрапити на фестиваль ще в минулому році. Про нього з подругами вони дізналися з соціальних мереж. Жінки вважають, що для літніх людей необхідний активний відпочинок. Тут люди можуть завести нові знайомства і розважитися, що іноді важко вдається зробити в повсякденному житті.

Олена, відвідувачка фестивалю «Хочу і можу»: "Вперше я побачила для пенсіонерів такий захід грандіозне. Ми ще не все обійшлося, але початок залу дуже вражає. Я прочитала програму, вона дуже велика і хочеться побувати на всіх майстер-класах. Я розумію , що вони йдуть одночасно для всіх і це неможливо. Але я вже вибрала для себе мінімум три ".

На території фестивалю відкрили фотовиставку. Вона присвячена людям похилого віку, які не побоялися змінити стиль і вийти за межі власного комфорту. За задумом організаторів, ці фотографії нагадують молоді, що старість може бути красивою. Один з учасників фотосесії - 80-річний пенсіонер Ігор Сухленко. Чоловік згадує: спочатку сім'я не підтримала ідею. Але він все ж прийшов в студію, а потім його фотографію визнали найкращою і розмістили на головних плакатах фестивалю.

Ігор Сухленко, пенсіонер: "Нас молоді хлопці одягали в якісь свої одягу, не ті, які ми звикли. Там нас мучили приблизно десь близько години. Різні пози і все фотографували. Виставлені фотографії три моїх або чотири. Всього їх штук двісті ".

До заходу готувалися більше місяця. У фестивалі взяли участь понад 40 волонтерів. Кожен з них розробив і втілив у життя свою ідею розваг для пенсіонерів.

Світлана Мастінская, волонтер: "Ви знаєте, я можу розповісти про свою бабусю. Ось їй для себе нічого не треба. Ось для нас, для онуків, вона щось ще зробить, допоможе. А для себе нічого. І це так сумно. мені здається, у неї десь з сімдесяти це почалося, що «мені нічого не треба, я своє вже віджила». Але ж це неправда, в світі ще стільки всього цікавого є ".

Для відвідувачів підготували фотозоні і майстер-класи. Учасників вчили в'язати гачком, малювати, робити ляльку-мотанку і навіть виконувати балетні па. Тренер Тетяна Аккерман створює воскові свічки. Запевняє: все, що показують на заняттях, можна повторити і в домашніх умовах. До того ж хобі ще й корисно для здоров'я.

Тетяна Аккерман, тренер майстер-класу з виготовлення воскової свічки: "Робити їх легко насправді. Але в домашньому побуті - це дуже корисний навик, скажімо так. Тому що свічку, коли ви підпалює, вона має оздоровчий характер, тому вдома дуже корисно , якщо у вас застуда або ще щось, ви можете підпалити свічку і вона буде сприятливо позначатися на вашому здоров'ї ".

Одна організаторів фестивалю Євгенія Малицька розповідає: в цьому році готуються зустріти не менше 600 відвідувачів. Вхід вільний тільки для людей від 50 років. Молодь може відвідати захід тільки з супроводжуючою особою.

Євгенія Малицька, організатор фестивалю "Хочу і можу": "Ми подумали, що класно було б створити місце, де дорослим було б комфортно і затишно пізнавати, пізнавати нове, розвиватися, рухатися далі. Точно так же, як різним поколінням добре і класно проводити час. Учасники приїжджають зі Слов'янська, Харкова, Полтави, Сум, Лубен, Липців, Миргорода та ще близько трьох міст задіяні ".

Завершився фестиваль «Хочу і можу» дискотекою.

Детальніше ...

Валерія Фоменко ЦВК зареєструвала кандидатом в народні депутати по 76-му округу в Запоріжжі

Тільки що ЦВК зареєструвала мене кандидатом в народні депутати по 76-му округу в Запоріжжі. Висунула мене Партія пенсіонерів України.
Мені не потрібна недоторканність, так як з мене не тяжіють кримінальні справи.
Мені не потрібен «бюджетний потік», так як все, чого я досяг, було зроблено без єдиної бюджетної копійки.
Я йду в депутати заради того, щоб підняти на новий рівень соціальний захист пенсіонерів та ветеранів, якої ми активно в даний час займаємося.
Цього чекають всі ті запорожці, хто не байдужий до того, що відбувається зараз з нашою країною, яка гідна кращої долі.
Десятки дзвінків з підтримкою від знайомих і незнайомих людей, величезна кількість бажаючих влитися в ряди команди надихає.
А, значить, перемога буде за нами!

З повагою                                                  Валерій Фоменко

Детальніше ...

Кілька сотень пенсіонерів з Краматорська на Трійцю відвідали Святогірську лавру

Четвертий рік поспіль громадська організація «Пенсіонери Краматорська» організовує поїздку на Трійцю в Святогірську лавру. У цьому році 16 червня в поїздці брали участь рекордна кількість людей - 397 чоловік. Як повідомив «Східного проекту» голова міської організації Партії пенсіонерів України Віктор Руденко:

«Ми організовуємо поїздки для людей похилого віку, які ведуть активний спосіб життя. Цей захід в День Святої Трійці для нас є вже традиційним. Люди отримують від цієї поїздки моральне і духовне задоволення. Вони приїхали помолитися, взяти участь у святковій літургії, просто відпочити і поспілкуватися. Найцінніше для пенсіонерів на даний момент - це живе спілкування ».

Після приїзду в Святогірськ учасників поїздки зустрів піснями і хороводами фольклорний ансамбль «Курінец».

В організації відпочинку пенсіонерам Краматорська допоміг також народний депутат Максим Єфімов. Він розповів, що підтримка людей, які так багато зробили для розвитку міста, є для нього честю, а також побажав усім гарного святкування і відпочинку на природі.

 

Учасники поїздки розповіли про свої враження.

«Сьогодні велике свято, Трійця. Вже встигли відвідати храм, дуже задоволені. Подібні до цього заходу для нас організовуються регулярно. Ми також допомагаємо в такого роду святкуваннях », - розповідає учасниця поїздки Валентина.

Після відвідин храму, учасників поїздки чекала екскурсія по території монастиря. Після цього частина людей продовжила відпочивати на пляжі, розташованому біля Святогірської лаври біля берегів Сіверського Дінця.

«Завдяки цій поїздці ми потрапили в храм на святкову службу. Найголовніше для нас звичайно ж спілкування. Особливо в цей красивий свято хочеться більше ділитися своїми думками, насолоджуватися життям », - каже керівник Центру дозвілля та відпочинку Ольга Реснянская.

Нагадаємо, що 15 червня народний депутат Максим Єфімов підтримав майбутнього веб-дизайнера Павла Еганова і подарував йому сучасний комп'ютер.

Детальніше ...

ПФУ назвав середній розмір пенсії і кількість пенсіонерів

З початку року середня пенсія зросла на 250 грн

Пенсійний фонд України оприлюднив дані щодо кількості пенсіонерів та середнього розміру на 1 квітня 2019 року. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на публікацію ПФУ у Facebook.

За даними ПФУ, станом на 1 квітня 2019 року в Україні налічувалося 11,4 млн пенсіонерів. Середня пенсія з початку року зросла на 253,38 грн до 2899,04 грн.

Як повідомляло РБК-Україна, доходи Пенсійного фонду України в I кварталі 2019 року порівняно з аналогічним періодом минулого року зросли на 24,3% - до 104,4 млрд грн. Власні доходи ПФУ за цей період становили 54,3 млрд грн, надходження з державного бюджету - 49,8 млрд грн.

Нагадаємо, Пенсійний фонд України з 1 березня провів автоматичній перерахунок пенсій відповідно до закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування". Із 10,2 млн пенсіонерів, яким проведено перерахунок, розмір пенсії підвищено для 8 972 тис. пенсіонерів. Згідно з постановою Кабміну для індексації використовується коефіцієнт 1,17, але підвищення не може буди меншим 100 грн.

Крім того, з 1 березня запроваджуються додаткові виплати пенсіонерамкоштів, які Пенсійний фонд отримав від розмитнення євроблях. Одноразова доплата виплачувалася рівними частинами (по 1205,09 грн) у березні та у квітні. Одноразову доплату до пенсії встановлено 2 095 111 особам.

Детальніше ...
Підписатися на цей канал RSS

Вступити в Партiю Пенсiонерiв України

Членом партії Партії Пенсіонерів України може бути лише громадянин України, який відповідно до Конституції України має право голосу на виборах і який визнає програмні документи партії, виконує вимоги Статуту та бере участь у діяльності однієї з партійних організацій. Якщо Ви бажаєте вступити до лав нашої партії, то необхідно: Ознайомитися зі Статутом та програмними документами партії. Надати особисту письмову заяву про бажання стати членом партії до громадської приймальні найближчої партійної організації. Рішення про прийом до партії приймає будь-який статутний орган.Вкажіть своє ім’я, електронну пошту або\та номер телефона для зв’язку з Вами