Двотижневий візит лідера Партії Пенсіонерів України до Грузії

Нещодавно повернувся з Грузії , де побував з двотижневим візитом разом українською делегацією з Житомирщини – батьківщини Лесі Українки. Новоград-Волинський є побратимом міста Хашурі, неподалік якого свої останні роки провела геніальна Леся Українка.
Й досі вражений гостинністю, прагненням розвитку економічної незалежності, повагою до традицій, до сімейних цінностей і людей старшого віку грузинського народу. Нам є чому повчитися в нього. Грузія сьогодні активно розвиває туризм. Переконався у цьому, відвідавши Ахалцихську фортецю – найбільшу фортецю країни (займає десь 6-7 гектарів площі). Якісно і за дорого відреставровану в 2011-му році державним коштом й розрекламовану на міжнародному рівні зусиллями Президента Саакашвілі. Причому практично з кількох каменів стін та сходів величної споруди, що збереглися на той час. 
Відтепер цей неймовірний історичний комплекс цікавить тисячі туристів, за рахунок чого отримали розвиток місцевої інфраструктури і роботу, стабільний дохід мешканці навколишнього регіону. Зведений у 12 столітті грузинський форпост, у 16 – му був захоплений турками-сельджуками, а у 19-му, в результаті війни, став здобиччю другої імперії – російської і зазнав занепаду. Тим не менше місто Ахалцик зберегло християнську толерантність до всіх народів, які у ньому оселилися за ці століття, включаючи і турків, і армян і євреїв. Усе це відобразилося і на культурних традиціях краю. Назва фортеці Рабат арабською означає «монастир-укріплення». 
Внутрішні будівлі фортеці були відреставровані або зведені наново протягом одного року у турецькому стилі. Мечеть, сад-лабиринт, витончені альтанки й система басейнів справляють неабияке враження, ніби побував у казковому середньовічному палаці турецького султана. Та історичні артефакти, що старанно зберігаються у музеї, й неймовірні краєвиди на гори, що відкриваються зі стін фортеці стверджують, що ви таки у гостинній Грузії. Усе це варто побачити на власні очі!
Кому цікаво, підкажу - вхід до верхньої історичної частини фортеці коштує всього 6 ларі, а у нижній є усе потрібне туристу – кафе, магазин сувенірів та вина, готель, інформаційний центр. До фортеці, яка розташована за 200 км від Тбілісі, ведуть якісно відремонтовані, сучасні дороги. Ближче сюди дістатися із Боржомі. Поки що подивіться фото. І чекайте на наступну розповідь - враження від неймовірної Вардзії – печерного міста-монастиря і грузинського виноробства, без якого важко уявити справжню Грузію!

З повагою, голова ППУ                                                        Микола Кукуріка


Вступити в Партiю Пенсiонерiв України

Членом партії Партії Пенсіонерів України може бути лише громадянин України, який відповідно до Конституції України має право голосу на виборах і який визнає програмні документи партії, виконує вимоги Статуту та бере участь у діяльності однієї з партійних організацій. Якщо Ви бажаєте вступити до лав нашої партії, то необхідно: Ознайомитися зі Статутом та програмними документами партії. Надати особисту письмову заяву про бажання стати членом партії до громадської приймальні найближчої партійної організації. Рішення про прийом до партії приймає будь-який статутний орган.Вкажіть своє ім’я, електронну пошту або\та номер телефона для зв’язку з Вами