Грузинська мрія

Днями мені пощастило на власні очі побачити як втілюється Грузинська мрія. Разом із делегацією з української Житомирщини побував у центральній Грузії – муніципалітеті Хашурі. Місто Хашурі невеличке, - усього до тридцяти тисяч мешканців. Але навколо нього об’єднані іще 12 сільських та селищних рад, по-грузинськи – сакребулло. А отже і муніципалітет опікується життям понад 60-ти тисячної місцевої громади. Поспілкувався із мером Хашурі Георгі Гуруспашвили, якого минулого року було вдруге обрано головою громади, адже люди побачили реальні зміни на краще.
Місто живе розвитком підприємств місцевої промисловості та туризму, адже тут є й історичні місця, й пам’ятки архітектури, й чудові краєвиди, а ще цілюще повітря. Хашурі також відоме своїми майстрами з виготовлення гамаків та садових гойдалок. Вздовж траси, яка з’єднує Батумі й Тбілісі, можна побачити численні , виставлені на продаж, різнобарвні гамаки. Усі податки й місцеві збори йдуть на поліпшення соціальної інфраструктури муніципалітету й благоустрій доріг. 
Успіхи розвитку економіки й місцевого самоврядування тут очевидні й справляють враження! Днями мер відкривав у Хашурі новий сучасний дошкільний заклад. В амбулаторіях сусідніх сіл за спеціальною програмою провели обстеження населення лікарі різного профілю. А у місцевій спортивній школі діти можуть займатися вже 12-ма видами спорту. І нікуди без культури – якраз зараз місто приймає фестиваль «Золота осінь», тут і українські артисти можуть показати свої таланти.
Представившись меру, я наголосив що особливо цікавлюся питаннями соціального захисту пенсіонерів, й запитав: чи вистачає людям на життя грузинської пенсії? Георгі Гуруспашвілі, хоч і дуже привітна людина, на цьому питанні знітився, - виявляється невеликі пенсії і у всіх однакові, окрім поліцейських і учасників війни, й багато людей змушені звертатися до муніципалітету по допомогу… Хоча мер, звичайно, не може вплинути на збільшення пенсії, та на місці саме йому доводиться розв’язувати питання допомоги пенсіонерам на лікування, відшкодування вартості проїзду тощо. І ці болючі питання притаманні як Україні, так і Грузії. Нам було що обговорити.
На зустрічі з мером Хашурі я побував разом із головою Житомирської обласної організації ППУ Володимиром Герусом, який сам мешкає на батьківщині Лесі Українки, - у Новоград-Волинському. У грузинському містечку Сурамі, що поблизу Хашурі видатна українська письменниця провела свої останні роки життя. Тут її пам’ятають, - більше ніж півстоліття працював дім-музей Лесі Українки, який нині зачинено з-за ветхого стану приміщення. Пошук можливостей щодо реконструкції українського музею також стали темою нашого спілкування із Георгі Гуруспашвілі. Грузія надихає боротися й рухатися далі, попри усі негаразди!

З повагою, голова ППУ                                                        Микола Кукуріка


Вступити в Партiю Пенсiонерiв України

Членом партії Партії Пенсіонерів України може бути лише громадянин України, який відповідно до Конституції України має право голосу на виборах і який визнає програмні документи партії, виконує вимоги Статуту та бере участь у діяльності однієї з партійних організацій. Якщо Ви бажаєте вступити до лав нашої партії, то необхідно: Ознайомитися зі Статутом та програмними документами партії. Надати особисту письмову заяву про бажання стати членом партії до громадської приймальні найближчої партійної організації. Рішення про прийом до партії приймає будь-який статутний орган.Вкажіть своє ім’я, електронну пошту або\та номер телефона для зв’язку з Вами