Інтернат, де є місце квітам і посмішкам

Нещодавно відбулася зустріч у селі Оскіл, з колективом працівників психоневрологічного інтернату, яка запала мені в душу. Наявність цього закладу дає постійну роботу мешканцям Ізюмського району. Та їхня праця заслуговує на велику повагу, адже потребує неймовірних зусиль! Тому прошу дочитати цей пост до кінця!

Заклад з 2011 року очолює великий професіонал своєї справи, людина з чуйним серцем – Марина Анатоліївна Моросовська. Яка своїми зусиллями та за підтримки колективу, змогла перетворити занедбаний куточок, де ізольовано живуть люди з особливими потребами, в сучасно обладнаний реабілітаційний центр. В установу, де є місце квітам, пісням і посмішкам.

Оскільський психоневрологічний інтернат є комунальною стаціонарною установою соціального захисту, яка призначена для постійного проживання людей з інвалідністю - із стійкими інтелектуальними та психічними порушеннями. Вони за станом здоров’я потребують стороннього догляду та соціально - побутового обслуговування, постійного медичного догляду.

Інтернат підпорядкований Департаменту соціального захисту населення Харківської ОДА. І дуже великий - розрахований на 430 місць. Зараз у ньому фактично проживає і обслуговується 415 осіб з інвалідністю, переважна більшість яких - жінки психіатричного відділення.

Для мене директор Марина Моросовська провела екскурсію по інтернату. У живому спілкуванні з людьми я зміг переконатися, що саме так і має держава турбуватися про своїх хворих громадян. Бо ж добре знаю скільки таких людей по всій країні нині кинуті напризволяще!

Приємно було побачити тут чистоту, затишок, комфорт. Адже завдяки співпраці зі спонсорами і меценатами, міжнародними донорськими проектами в Оскільському психоневрологічному інтернаті за останні три роки була проведена велика робота по зміцненню матеріально - технічної бази.

Поступово відремонтовано будівлі кількох корпусів. Створюється необхідна база для фізичної реабілітації підопічних через залучення до занять фізкультурою. Відкрито приміщення майстерень для трудової реабілітації.

Люди, які тут живуть не нудьгують, мають можливість розкривати свої творчі здібності - беруть участь у рекреаційних іграх серед інвалідів різних нозологій та у фестивалі-конкурсі творчості людей з обмеженими можливостями «На крилах натхнення». Дбають тут і про духовні потреби. За ініціативи директора на території інтернату збудовано капличку Преподобного Агапіта Печерського, якого вважають лікарем безвозмісним. 
Партія Пенсіонерів України високо цінує і шанує самовіддану працю Марини Моросовської, тому особисто вручив їй відповідну Грамоту-подяку. Вважаю, після виборів наша дружба і співпраця продовжаться. Адже Оскільський інтернат є флагманом соціальної сфери, досвід якого потрібно брати за основу й поширювати по всій Україні!


Вступити в Партiю Пенсiонерiв України

Членом партії Партії Пенсіонерів України може бути лише громадянин України, який відповідно до Конституції України має право голосу на виборах і який визнає програмні документи партії, виконує вимоги Статуту та бере участь у діяльності однієї з партійних організацій. Якщо Ви бажаєте вступити до лав нашої партії, то необхідно: Ознайомитися зі Статутом та програмними документами партії. Надати особисту письмову заяву про бажання стати членом партії до громадської приймальні найближчої партійної організації. Рішення про прийом до партії приймає будь-який статутний орган.Вкажіть своє ім’я, електронну пошту або\та номер телефона для зв’язку з Вами