Відміна комуналки для тих, кому за 70. Чи спрацює нова пільга?

Не так давно Президент України Володимир Зеленський зробив гучну заяву про те, що деякі категорії українців можуть бути звільнені від оплати комунальних послуг. Зокрема, які мають великий трудовий стаж, низький дохід і вік від 70 років. Президент поставив завдання профільному міністру розробити дієву формулу цього нового можливого соціального стандарту в сфері ЖКГ.

Голова ППУ Микола Кукуріка зазначає, що Партія Пенсіонерів України сьогодні отримує чимало звернень з усіх куточків країни від своїх прихильників з проханням роз’яснити  що означатиме «відміна комуналки для тих, кому за 70», коли і як це працюватиме?  Ми уважно стежимо за дискусією з цього важливого питання. Й переконані, що для 4,5 мільйонів українців, яким сьогодні вже за 70 років, цей крок влади став би справжнім полегшенням життя!

Проте ще зарано говорити про результати. Експерти й радники провладної партії «Слуга Народу» переконують, що така соціальна норма може дати поштовх до різних спекуляцій, тому пропонують ретельний відбір тих, хто зможе нею скористатися. Так, вочевидь, відсіють тих літніх пенсіонерів, які отримують пенсію вищу за мінімальну. Та тих, в кого хоч і міні малка, але проживають із забезпеченими родичами, і під категорію малозабезпечених не підпадають.

Крім того, вони вказують на можливі зловживання цим правом не платити за комуналку, як це було виявлено серед отримувачів субсидії, які здають квартири  в оренду і як бонус вказують наявність субсидії на оплату ЖКП. Експерти наголошують, не варто забувати, що переважна більшість житла українців знаходиться у приватній власності. Тому за законодавством, незважаючи на статки, обов’язок утримання житла лежить на його власнику. А держава може лише певним чином у певних обставинах надати людині соціальну допомогу. Тому нова пільга може поширюватися лише на соціальні норми споживання комунальних послуг, все що понад норму – має оплачуватися.

Голова ППУ Микола Кукуріка наголошує:

- Деякі літні люди, одержуючі мінімальну пенсію, в опалювальний сезон віддають всю цю пенсію на оплату комунальних послуг. І якщо жителі сіл можуть якось виживати за рахунок свого городу, то для мешканців міст пенсія розміром 2000 гривень –  катастрофа! Тому, перш за все зараз влада має турбуватися про збільшення соціальних стандартів, від яких залежить розмір пенсій і зарплат. Наші люди вже надто довго потерпають від зубожіння, тому передчасно йдуть з цього життя! Субсидія, у її сучасній формі, поки значно не полегшила життя переважної більшості малозабезпечених літніх пенсіонерів, - надто багато умов поставлено для її отримання. Потрібно щоб запропоноване звільнення від сплати за комуналку тих, кому за 70, спрацювало ефективно й дало можливість українським пенсіонерам жити довше і якісніше!


Вступити в Партiю Пенсiонерiв України

Членом партії Партії Пенсіонерів України може бути лише громадянин України, який відповідно до Конституції України має право голосу на виборах і який визнає програмні документи партії, виконує вимоги Статуту та бере участь у діяльності однієї з партійних організацій. Якщо Ви бажаєте вступити до лав нашої партії, то необхідно: Ознайомитися зі Статутом та програмними документами партії. Надати особисту письмову заяву про бажання стати членом партії до громадської приймальні найближчої партійної організації. Рішення про прийом до партії приймає будь-який статутний орган.Вкажіть своє ім’я, електронну пошту або\та номер телефона для зв’язку з Вами